Güncel

F Oturma Eylemlerinde 55. Hafta!

H.Merkezi: İHD Cezaevleri Komisyonu tardafından her hafta düzenlenen F oturmalarının 55. eylemi, bu gün saat 13.30’da gerçekleştirildi. Galatasaray Lisesi Önünde gerçekleşen eylemde; 20 yıldır tutsak bulunan Halil Güneş dosyasının açıklandı.

İHD İstanbul Şubesi Cezaevleri Komisyonu tarafından örgütlenen eylemde; “Hasta tutsaklar serbest bırakılsın” vb. sloganlar atılırken, kitle F harfi şeklinde yere oturdu.

Komisyon adına basın açıklamasını Seza Mis Horuz tarafından okunduğu eylemde; Halil Güneş’in 20 yıldır tutsak bulunduğunun ve yoğun yağlık sorunları yaşadığının altı çizildi.

Tutuklandığı süreçte 30 güne yakın işkencede kalan Güneş’in; 15 ayrı hapishanede geçirdiği tutsaklık süreci boyunca yaşadığı rahatsızlıklar anlatılarak; hala “ yaşıyor ve direniyoruz, yaşamak direnmektir!” dediğinin vurgulandığı eylemde; yetkililer ve duyarlı herkesi, hasta tutsakların yaşadığı trajediye dur demeye çağırıyoruz denildi.

Hasta tutsakların bir çok keyfi uygulamaya maruz bırakıldığının ve tedavilerinin engellediğinin belirtildiği metinde; tutsakların serbest bırakılması çağrısı yapılarak eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu