GüncelManşet

Fadime ana son yolculuğuna uğurlandı

Kartal: Gezi İsyanında 1 Mayıs Mahallesi’nde şehit düşen Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş için bugün (14 Aralık) 1 Mayıs Mahallesi’nde bulunan PSAKD Cemevi’nde binlerin katılımıyla tören düzenlendi. Gerçekleşen törenin ardından Fadime Ayvalıtaş defnedilmek üzere Çekmeköy Mezarlığına uğurlandı.

Cemevi’nde gerçekleşen törene Partizan’ında aralarında bulunduğu çok sayıda devrimci, demokratik kurum, Gezi şehitlerinden Ethem Sarısülük ve Ali İsmail Korkmaz’ın ve hala yaşam mücadelesi veren Berkin Elvan’ın ailesi katıldı.

Cemevi’nde verilen yemek ve yapılan dini törenin ardından, Ayvalıtaş’ın cenazesi, “Anaların öfkesi katilleri boğacak” sloganı eşliğinde araca taşındı. Daha sonra cenaze aracının arkasında, Ayvalıtaş’ın evine yürüyüş gerçekleştirildi.

18 Mayıs Caddesi üzerinde yapılan yürüyüşte, “Fadime ana onurumuzdur”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz” ve “Her yer Taksim her yer direniş” sloganları atıldı. Yürüyüş korteji Mehmet Ayvalıtaş’ın şehit düştüğü yere gelince buraya karanfiller konularak, saygı duruşunda bulunuldu.

Eve gelindikten sonra helallik alınmasıyla cenaze son yolculuğuna uğurlanmak üzere Çekmeköy Mezarlığına uğurlandı.

[widgetkit id=420]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu