Güncel

Faşizmin Ankara’da 1 Mayıs’a tahammülsüzlüğü…

Ankara’nın emekçi mahallelerinden olan Şirintepe’de kolluk güçlerinin 1 Mayıs çalışmalarına karşı tahammülsüzlüğü devam ediyor.

Ege Lisesi duvarlarının afiş ve yazılamalarla donatılmış olması devletin epey “ilgisini” çekti. Mahalleye çok sayıda polis arabasıyla adeta yığınak yapan kolluk, Mamak Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilere afişleri söktürdü, yazılamaların üzerini boyattırdı.

Afişlerden ötürü “çevre kirliliğine” yol açıldığı gerekçesiyle “Kabahatler Kanunu” kapsamında devrimcilere para cezası yağdıran egemenlerin gerçek niyetleri de ortaya çıkmış oldu. Sökülen afişler ve yazılamaları boyamakta kullanılan boyalar parçalanıp yolun ortasına fırlatıldı.

Biz de bu durum karşısında Partizan olarak Ege Lisesi’nin önünde soluğu aldık. Durumu teşhir eden ajitasyonlar eşliğinde kolluk kuvvetleri tarafından yaratılan pisliği süpürüp çöp poşetlerine koyduk.

Egemenlerin derdinin “çevre kirliliği” olmadığını halkımıza anlattık. Asıl korktuklarının afişlerimizde yazanlar olduğunu, 1 Mayıs’tan, emekçilerin öfkesinden korktuklarını ifade ettik.

Hemen ardından mahalle gençlerinin yoğun katılımıyla afişlerimizi yeniden lisenin duvarına yaptık. Halkımızın da büyük ilgi gösterdiği eylemimizi baskıların bizi yıldıramayacağını haykırarak sonlandırdık.

Ankara Partizan okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu