Güncel

Ferdi Tosun (Muharrem) Sarıgazi’de sonsuzluğa uğurlandı

30 Ekim-9 Kasım tarihleri arasında Dersim Aliboğazı’na yönelik gerçekleştirilen hava bombardımanında ölümsüzleşen Ferdi Tosun son yolculuğuna uğurlandı

Malatya Adli Tıp Kurumundan, 10 aralık günü teslim alınan TKP/ML TİKKO savaşçısı Ferdi Tosun’un cenazesi, dün (11 Aralık) ailesi ve yoldaşları tarafından İstanbul Sarıgazi’de bulunan Cemevi’ne getirildi.

Ailesi ve yoldaşlarının omuzlarında Cemevi bahçesine getirilen Ferdi Tosun’un tabutu kızıl bayrağa sarıldı. Burada düzenlenen törende devrim ve komünizm şehitleri adına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Ardından tutsak aileleri adına bir konuşma yapılarak devrim şehitleri anıldı. Cenaze, Cemevi’nde yapılanan törenin ardından mezarlığa götürüldü.

Mezarlık çevresini geceden itibaren ablukaya alan polis, mezarlığa girişe izin vermedi.

Mezarlığa alınmayan kitle “Ferdi Tosun Ölümsüzdür!”  sloganlarını attı. Ferdi Tosun’un (Muharrem) cenazesi  Erol Volkan İldem (Nubar) ve  Ali Kemal Yılmaz’ın (Özgür) yanında toprağa verildi. Ferdi Tosun’un mezarı karanfillerle süslenirken mezar başında türküler söylendi.

Cenazeye Yeni Demokrasi Aileleri Birliği (YDAB) çelenk gönderilirken, ESP ve SGDF üyeleri de katılım sağladı.(Kaynak: Yeni Demokrasi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu