Dünya

FHKC’li Ömer En-Nayif suikastla katledildi

H. Merkezi: Filistin’de tutsakken yurtdışına kaçmayı başaran FHKC üyesi Ömer En-Nayif, tehdit edildiği için sığındığı Bulgaristan’daki Filistin Büyükelçiliği’nde uğradığı suikast sonucu katledildi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üyesi Ömer En-Nayif 30 yıl önce Kudüs’te ölümle sonuçlanan bir eylemin ardından tutuklanmış ve müebbet hapse mahkum edilmişti. Daha sonra hapishaneden kaçmayı başaran Nayif yurtdışına çıkmıştı.

 

Büyükelçilikte suikast

Nayif’in kardeşi İmad, kısa süre önce aldıkları bilgiye göre ağabeyi Nayif’in Bulgaristan’daki Filistin Büyükelçiliği’nde saldırı sonucu öldürüldüğünü açıkladı

Filistin Enformasyon Merkezi’nin yaptığı açıklamada “Cenin’in El-Yamun beldesinden ve FHKC liderlerinden Ömer Nayif birkaç ay önce işgal rejimi istihbaratının takibine ve tacizine uğramış ve bunu fark etmesi üzerine Bulgaristan’daki Filistin Büyükelçiliği’ne sığınıp himaye talebinde bulunmuştu. 30 yıl önce Kudüs’te ölümle sonuçlanan bir eylemin ardından tutuklanan Nayif müebbet hapse mahkum edilmişti. Zindandan kaçmayı başaran Nayif yurtdışına kaçmış ve en son işgal rejiminin baskıları nedeniyle Bulgaristan’daki Filistin Büyükelçiliği’ne sığındı” diye belirtildi.

ETHA da konu ile ilgili yaptığı haberde “Suikast ile ilgili Mossad’ın yaptığı tahmin ediliyor” bilgisine yer verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu