GüncelManşet

(Foto- An an) “Anaların öfkesi katilleri boğacak”

 

H.Merkezi: Bu sabah aramızdan ayrılan Okmeydanı hastanesinden alınarak Yeni Bosna Adli tıp götürüldü. Berkin elvan’ın cenaze proğramı belli oldu. Yarın saat 12.00’da Okmeydanı Cem Evinde cenaze töreni yapılacak, ardından 15.00 da Şişli Camii önünde toplanarak Feriköy Mezarlığına yürünecek. Cenaze Feriköy mezarlığına defnedilecek.

Berkin Elvan’ı yalnız bırakmayan yüzlerce kişi hastane önünde Adli Tıp’a gitmeyi beklerken, “Katil devlet hesap verecek”, “Bedel ödedik bedel ödeteceğiz”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Umudun çocuğu Berkin Elvan” sloganları atıyor.

Giderek artan kitle buradan Yeni Bosna Adli Tıp önüne gidecek. Gelişmeleri an an aktarmaya devam edeceğiz.

10.10: Hastane önünde bekleyen kitle yürüyüşe geçti. Perpa önünde bekleyen Çevikkuvet araçlarına saldırdı. Polis içerden biber gazı ile karşılık verdi. Biber gazı atılmaya devam ediyor. Kitle yola barikat kurdu. 

10.30: Kitlenin bir kısmı şu anda Okmeydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

10.35:Berkin’le beraber Yenibosnaya gelen kitle metrobüs yolundan Adli tıpa ilerledi.

11.00: Kitle şu anda Okmeydan’ı şark kahvesi civarında barikatlar kurdu. Okmeydan’ı esnafı “Umudun çocuğu Berkin” için kepenk kapattı. Kitle cemevine doğru sloganlar atarak yürüyor.

11.05: Okmeydanı Hastanesi önünde gerçekleşen saldırıda Ramazan Apaydın adında bir kişi gaz kapsülü ile kafasından vuruldu. Apaydın şu anda hastanede bilinçi kapalı bir şekilde tedavi altına alındı.

11.15: Okmeydanı’na giden kitle şu anda Okmeydanı’ da sokaklarını dolaşarak “Umudun çocuğu Berkin” nin cenazesi çağrılar yapılıyor.  

11.16: Sırrı Süreyya Önder ve Pınar Aydınlar Okmeydanı cemevinde cenazenin gelmesini bekliyor.

11.21: Polisin attığı gaz fişeği basina isabet eden Ramazan Apaydın’ nin beyin tomografi temiz. Durumu da iyi

11.40: Ferhat Tunç ve Sebahat Tuncel de Okmeydanı Cemevine ailenin yanına geldi ve burada bekleyiş devam ediyor.

12.40: Gezi Parkı şehitlerinden Mehmet Ayvalıtaş’ın Ağabeyi Muharrem, Ethem Sarısülük’ün Ağabeyi Mustafa ve Gülsuyu’nda çeteler tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik’in ailesi, taziye ve destek için cemevine geldi. Ayrıca Eskişehir’de öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi ve annesi de Antakya’dan İstanbul’a yola çıktı.

 13.00: Okmeydanı’nda bekleyen kitle gittikçe kalabalıklaşıyor. Ayrıca Mehmet Ayvalıtaş’ın dedesi ve babası Elvan ailesini yalnız bırakmadı. Kitle sloganlar eşliğinde bekleyişini sürdürüyor.

13.10: Okmeydanı Örnektepe Mahallesi’nde Berkin Elvan için bir araya gelen kitle, AKP seçim bürosunu taşladı.

13.37: Galatasaray Üniversitesi öğrencileri Berkin için  Beşiktaş’a doğru yürüyüşe geçti

13.58: Berkin evlen için Kızılay’a yürüyen kitleye polis saldırdı.

14.40: Berkin’in otopsisi bitti. Adli Tıp önünde sloganlarla marşlarla Yenibosna Adli Tıp önünde binlerce kişi cenazeyi Okmeydanı Cemevine götürmek için bekliyor.

15.10: Berkin Elvan’ın cenazesi Adli Tıp’tan çıkarıldı. Açıklamalar yapıldı ve Berkin’i taşıyan araç Okmeydanı’na doğru yola çıktı.

16.15: Berkin Elvan’ın cenazesi Şark Kahvesinde binlerce kişi tarafından karşılandı. Omuzlarda Okmeydanı Cemevine taşındı. Cenaze yarın yapılacak törene kadar Cemevi morgunda bekletilecek.

Halk, “Hepimiz Berkin’iz öldürmekle bitmeyiz”, “Berkin Elvan 15’inde bir fidan”, “Bedel ödedik, bedel ödedik” sloganları atan kitle çok öfkeli.

 

Berkin için üniversiteler boykot yapıyor, derslere girmiyorlar.

Boykot uygulayan üniversitelerden bazıları şunlar: ODTÜ 13.00, Fizik çimleri, İÜ edebiyat fakültesi 12.00 Hergele, HÜ Beytepe 12.30 Yemekhane önü, AÜ Cebeci 14.00 Arka Bahçe, Bilkent 13.00 Kampüs Çimleri, HÜ Sıhhıye 12.40 Yemekhane önü, AÜ DTCF 15.00 Orta bahçe, NKÜ Çukurova 12.30 R1ve R2 alanı.

 [widgetkit id=526]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu