Güncel

(Foto) Cihangir’de yeniden Gezi rüzgarı

İstanbul: Gezi İsyanı’nın 1. yılını tamamladığı şu günlerde direnişçiler, çeşitli eylem ve etkinliklerle isyan günlerini anıyorlar. Bu etkinliklerden biri de dün akşam saatlerinde İstanbul’un çeşitli bölgelerinde gerçekleşen forumlar oldu.

Dün akşam Firüzağa Meydanı’nda biraraya gelen Cihangir Forumu, Gezi İsyanı’nın yıldönümüne bir gün kala bir forum düzenledi. Çok sayıda kişinin küçücük meydana sıkışmaya çalıştığı ve birçok kişinin ise çevredeki kafelerden dahil olduğu forumda Gezi ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterimleri yapıldı.

 

Bu daha başlangıç…

Etkinlikte 27 Mayıs 2013’ten itibaren Gezi Parkı’nda başlayan nöbet ve nöbete yönelik saldırıların anlatıldığı sinevizyonlar ve çatışmaların görüntüleri ile Gezi’ye 1 gün kala kısa bir hatırlatma yapıldı.

O günlerde atılan tweetlerin de toparlandığı sinevizyon gösterimi ile Gezi’nin mizah ruhu, kahkahalarla hatırlandı. Görüntülerin, sadece görüntüde kalmadığı ve hala isyan ruhunun Cihangir dahil ülkenin dört bir yanında sürdüğünün en güçlü kanıtı, hala tutkuyla atılan “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam” sloganları oldu.

 

[widgetkit id=721]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu