Güncel

(foto galeri)Şile’de HDP Yüzlerce İnsanla Buluştu

İstanbul: Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul’un Şile İlçesi’nde bir miting düzenleyerek, Şile halkıyla buluştu. HDP İlçe Örgütü binası önünde gerçekleşen mitingde, HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Pınar Aydınlar da bir konuşma yaptı.

Xalepçe ve Beyazıt katliamlarında katledilenler anısına gerçekleşen saygı duruşu ile başlayan mitinge İstanbul adayı Pınar Aydınların yanı sıra, Sultanbeyli İlçe Eşbaşkan adayı Asiye Kolçak, Çekmeköy Eşbaşkan adayları Pakize Gürühan ve Azad Alçin, Şile Eşbaşkan adayları Cengiz Dilek ve Lale İbek, Beykoz Eşbaşkan adayları Birgül Hakan ve Davut Demir, Ümraniye Eşbaşkan adayları Saray Deniz, ve Rıza Karaman, Sancaktepe Eşbaşkan adayları Naide Kılıç ve Engin Aras ile Şile Belediyesi Encümen adayları ve Partizan temsilcisi da katıldı.

 

“İstanbul’un tümünü halkların bahçesine çevireceğiz”

Mitingde ilk konuşmayı BDP İstanbul İl Eşbaşkanı Emrullah Bingül yaptı. Bingül “Şile’de tarihi bir gün yazıyoruz/yazıyorsunuz. Karadeniz kıyısında Newroz ateşi yaktınız” sözleriyle başladığı konuşmasında; halkın buradaki duruşuyla bölücülük söylemlerini de boşa çıkardığını belirtti. Bingül konuşmasını “İstanbul’un tümünü halkların bahçesine çevireceğiz” çağrısıyla sonlandırdı.

 

“Topluma ait olanı yaşatmak ve geliştirmek için HDP’ye”

Mitingde daha sonra sözü ise Şile adayları aldı. Adaylardan Lale İbek konuşmasında “Topluma ait olanı yaşatmak ve geliştirmek için HDP’ye” çağrısında bulunurken; Cengiz Dilek ise yerel yönetimlerde ayrımcılığa müsaade etmeyeceklerini belirterek “insanların dini, dili, ırkı en olursa olsun temelimiz bireyin özgürlüğüdür” dedi.

 

“Yolsuzlukların tarihini değil direnenlerin tarihini yazacağız”

Mitingdeki son konuşmayı ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Pınar Aydınlar yaptı. Aydınlar konuşmasında; “Berkin Elvan, Uğur Kaymaz ve Ceylan Önkol ve ışıklar içinde toprağa gömdüğümüz” coşkulu alkışlarla konuşmasına başladı. HDP’nin beslendiği devrimci mirası büyüteceklerini söyleyen Aydınlar, bu yoldan hiçbir şekilde dönmeyeceklerini ifade etti.

Seçimlere sayılı günler kaldığını belirten Pınar Aydınlar; oylara sahip çıkmak gerektiğini ifade ederek “Kendimizi de kentimizde biz yöneteceğiz, başkasının bizi yönetmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

HDFP bürolarına yönelik saldırıları da değinen Aydınlar; “Dün Madımak’ta bizi yakanlar bugün Roboski’ de üzerimize bomba yağdıranlar aynı zihniyet. Ama hiçbir baskı bizi susturamadı. Biz burada yolsuzlukların tarihini değil direnenlerin tarihini yazacağız” şeklinde konuştu.

Miting’deki konuşmaların ardından ise, Şile İlçe Örgütünün açılışıu gerçekleştirildi.

[widgetkit id=564]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu