GüncelManşet

(Foto haber-1) Çocuk gülüşün içimizde saklı kalacak!

İstanbul: Onun kapkara kaşları, artık özgürlük kuşları… Evet 14’ünde vurulan, 15’inde ve 16 kiloya düşerek yaşamını yitiren Berkin’imizi bugün (12 Mart) son yolculuğuna uğurladık.

Özgür Gelecek emekçileri olarak fotoğraf makinelerimizi bu kez Berkin için elimize aldık. İçimiz içimizi yerken, sloganlara içimizdeki en gür sesle eşlik ederken bizler de yaşlı gözlerle annenin ve ardından cenazenin geçişini izledik.

Toplanma vaktinden saatler önce Okmeydanı’na vardığımızda zaten binlerce insanın bizden önce oraya varmış olduğunu, slogan atmaya başladığını gördük. Akın akın insan yağıyordu Okmeydanı’na… Cemevi civarına gidilemiyordu bile… Anadolu Kahvesi, Şark Kahvesi, Okmeydanı Köprüsü ve parklara kadar her yer doluydu ve iğne atsak yere düşmezdi!

Katil, hırsız AKP” oldu günün sloganı… Ve tabii “15’inde bir fidan, Berkin Elvan!

Devasa yürüyüş başladı ve kitlenin sonu harekete geçtiğinde saat çoktan Şişli’de buluşma saati olan 14.00’ü bulmuştu. Ancak kitlenin sonu henüz Okmeydanı’ndayken başı Şişli’ye çoktan varmıştı bile.

Bizler de yaklaşık 1 milyon insanın katıldığı bu devasa yürüyüşten çektiğimiz fotoğrafların bir kısmını sizinle paylaşalım istedik. İşte Okmeydanı’ndan Şişli’ye yapılan görkemli yürüyüşten kareler:

 

[widgetkit id=545]

 

[widgetkit id=546]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu