Emek

(Foto) Maltepe’de İşçi Cinayetleri Protesto Edildi

Kartal: Bugün Maltepe’de Maltepe Forum’un çağrısıyla Kartal’da yaşamını yitiren üç işçiyle ilgili olarak yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi Kartal’da bir inşaatta iskelenin  çökmesi sonucu üç işçi hayatını kaybetmişti. Soma’da yaşanan işçi katliamının ardından Kartal’da yaşanan işçi cinayeti işçilerin çalışma koşullarını ve taşeronluk sorununu tekrar ortaya çıkardı. İşçi ölümleri ve taşeronluk sistemine karşı bir ses de bugün Maltepe’den yükseltildi.

Bölge Hastanesi önünde başlayan yürüyüş Maltepe çarşıda bulunan taşeronluğa karşı oluşturulan imza standına kadar devam etti. Maltepe Forum imzalı “İş Kazalarına Son”, “Lice’den Gezi’ye Mücadele Sürüyor” ozalitleri arkasında yürüyen kitle sık sık işçi cinayetleri, taşeronluk ve hükümet/devlet karşıtı sloganlar attı. Atılan sloganlar ve yapılan konuşmalarla Gezi ve Lice’deki direnişe de sıkça yer verilirken civardaki halkın eyleme alkışlarla destek verdiği görüldü.

Eyleme işçi cinayetlerinde taşeronluk sistemi, sermaye ve devletin rolünü teşhir eden dövizleriyle Devrimci Demokratik Sendikal Birlik (DDSB) üyeleri de destek verdi.

Emniyet Müdürlüğü önünde bir otobüs çevik kuvvetin hazır bulundurulduğu gözlemlenirken, eylem imza standının önünde Maltepe Forum adına yapılan konuşmayla son buldu. 

 

[widgetkit id=730]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu