GüncelManşet

(Foto) Mersin’de seçim hazırlıkları sürüyor

Mersin: Mersin Yeni Demokrat Gençlik olarak bugün sabah saatlerinde seçim çalışmalarımızın bir parçası olan afişlerimizle Mersin sokaklarında afiş çalışması yaptık.

Sabah 06.30’da başladığımız afiş çalışması iki ekip olarak yürüttük. Üniversite yolunda, çevreyolunda ve Kipa çevresinde yürüttüğümüz çalışmada YDG Kadın Komisyonu’nun ve YDG’nin seçim afişlerini kullandık. Bu afişlerin yanında Mersinde yerel seçimlerde desteklediğimiz parti olan BDP’yi de belirtmek için afişlerimizin yanına “OYLAR BDP’ye” yazılı afişlerde astık.

 

“Diyarbakır’da MHP afişi assan kafana sıkarlar, burada bir şey diyor muyuz?”

Afiş çalışması sırasında gruplardan biri ise polisin müdahalesi ile karşılaştı. Mobese görüntülerinden afiş çalışmamızı fark eden ekipler afişleme yaptığımız bölgeye gelerek izinsiz olarak afiş yaptığımızı ve bundan dolayı bizlere ceza yazılması gerektiğini söylediler.

Bize önce nasihat tarzında konuşmalarda bulunan polise dün kafasından gaz kapsülü ile yaralanan 10 yaşındaki çocuktan bahsedince ise bize “İyi olmuş, gitmeseydi oraya! Ne işi vardı?” diye cevap veren polis o saatten sonra onu muhatap almamamıza sinirlenerek önce üslubunu bozup küfürler etmeye  başladı.

Daha sonra ise “Diyarbakır’a gidip oylar MHP’ye diye afiş yapsan kafana sıkarlar. Burada kimse bir şey demiyor. Bu kadar özgürlükte fazla daha ne istiyorsunuz?” diyerek kendi kendine ara ara konuşarak küfürler etmeye devam etti.

 

“İHD’ye başvuracağız”

Güvenlik şubeden bize ceza yazılmaması yönünde haber gelince iyice sinirlenen polis çantalarımızı aramak istedi. Ancak afiş çalışmasını yapan arkadaşlardan ikisi kadın olduğu için onun çantalarımızı aramasına müsaade etmedik.

Bunun üzerine çantalarımızı çekiştirip zorla aramaya çalıştı ve “Ortada acil bir durum var. Ben arayabilirim kadın arkadaşların çantasını” diyerek kendini savunmaya çalıştı. Yaşanan tartışmalar sırasında kadın arkadaşlarımızdan birinin çantasını yırtan polise onu mahkemeye vereceğimizi, durumu avukatlarımıza bildireceğimizi söyledik.

Bizle alay eder gibi konuşmaya devam eden polis “Alın plakayı boynunuza asın” diyerek çantaları arama çabasını sürdürdü. Yaşanan tartışmaların ardından hiçbir işlem yapamayarak oradan uzaklaşan polisleri İHD’ye başvurarak teşhir edeceğiz.

 

[widgetkit id=581]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu