GüncelManşet

(Foto) Seçime 1 kala: HDP Kartal’daydı!

Halkların Demokratik Partisi bugün, yani seçime 1 gün kala (29 Mart) İstanbul-Kartal’daydı. Seçimlere son bir gün kala HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Sırrı Süreyya Önder ve Pınar Aydınlar ve Kartal belediye eşbaşkan adaylarının katılımıyla kitlesel bir miting gerçekleştirildi.

Miting Kartal Belediye Başkan Adaylarının Kartal halkını selamlamasıyla başladı. Ardından Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Aydınlar söz aldı ve tüm halkları selamlayarak sözlerine başladı.

 

“Biz dün vardık, bugün de olmaya devam edeceğiz”

Konuşmasına devam eden Aydınlar  “Bizler bir avuç sömürene karşı milyonlar olup gücümüzü göstereceğiz” dedi.

Bugünlere gelinmesinde bedel ödeyen kadınları da unutmayan Aydınlar “Dün de vardık, yarın da var olacağız. Meral Yakar gibi, Sefagül Kesgin, Sakine, Fidan ve Leyla yoldaşlar gibi… Bugün bize istedikleri kadar tehditlerle, zulümkarlıklarla, çirkin iftiralarıyla gelsinler. Bizler yaşayan, direnen, onurlu, şanlı geleneklerine sahip ve toprağın altında yatan yiğitlerine verdiği sözle bugünde varız, yarın da var olacağız” dedi.

 

“Ülkede ne kadar faşist var, gördük”

Aydınlar’ın ardından söz alan Önder, 30 Mart 1972’de Kızıldere’de katledilen Mahir ve yoldaşlarını andı.

Bugüne yitirdiklerimizin anılarıyla geldik. İnsana dair, kente dair, ülkeye dair herşeyi söyledik. Kürt halkı barış siyasetini hayata geçirdikçe bu ülkede ne kadar faşist var olduğunu gördük. Yarın demokratik bir iradeyle, barış içinde huzur içinde sandığa davet ediyorum” diyen Önder daha sonra şöyle devam etti: 

“Mazlum Doğanlardan, Kemal Pirlerden, İbrahim Kaypakkayalardan, Mahir Çayanlardan ve Haki Karerlerden, bütün yoldaşlarımızdan devraldık. Bugüne kadar getirdik. En büyük sorumluluğumuz onlaradır. Onların mücadelesini unutmayacağız.”

 

Kartal Özgür Gelecek okurları

 

[widgetkit id=584]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu