GüncelManşet

(Foto) İstanbul YDG’den seçim çalışmaları

H. Merkezi: Geçtiğimiz haftalarda HDP ve BDP adaylarını destekleme kararı aldığını açıklayan Yeni Demokrat Gençlik, dün (26 Şubat) çalışmalarını sürdürdü.

 

SARIGAZİ

* Liseli Yeni Demokrat Gençlik olarak, Sarıgazi bölgesinde 3 Lisenin (Mehmetçik Lisesi, TOKİ Lisesi, DMO Lisesi) giriş ve çıkış saatlerine dergi ve bildiri dağıtımlarına gittik.

Öğrencilerle “Yerel seçimlerdenbeklentileri”, “Yerel seçimlerde gençliğin rolü”, “Eğitim sisteminin yetersizliği” vb. konular üzerine sohbet ederek ilişki kurduk ve numaralarını aldık. Ayrıca dergi dağıtımı sırasında sık sık ajitasyonlar çekilerek öğrencileri Yeni Demokrat Gençlik saflarında örgütlenmeye çağırdık. (Sarıgazi Liseli YDG)

* Sarıgazi Ticaret Meslek Lisesi, DMO Lisesi, TOKİ Lisesi çevresinde ve okul içlerinde Yeni Demokrat Gençlik imzalı “Liseler Bizimle Özgürleşecek”, “Katil Polis Liselerden Defol”, “Gezi Şehitleri Ölümsüzdür”, “Barikata Yüklen YDG’de Örgütlen” vb. içerikli yazılamalar yapıldı. Yazılamaların ardından okullarda bulunan yoldaşlarımız öğrencilerin bu yazılamaları olumlu karşıladığını söyledi.

Bizde Sarıgazi YDG olarak bu tür eylemliklerimizi sıklaştırarak daha düzenli bir çalışma tarzı kararı aldık. (Sarıgazi YDG)

 

KARTAL

Bankalar Caddesi’nde sesli cihazımızla standımızı açtık. Dergi dağıtımı ve ajitasyon eşliğinde geçen dağıtım kitlenin de dikkatini çekti. Dövizlerimizihazırlayarak, stant önüne yapıştırmamız çevredeki halkın standımıza ilgi duymasını sağladı.

Genç-yaşlı demeden tüm kitle tarafından olumlu karşılanan bu kitle çalışmamızda liseli öğrencilerle iletişim kurduk. (İstanbul YDG)

 

[widgetkit id=493]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu