Güncel

(foto)Kartal’da Boykot Çalışmaları Sürüyor

 

Kartal: Kartal ve çevresinde Partizan okurları, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik boykot faaliyetlerini sürdürüyorlar.

Son olarak; Kartal Erzincan Mahallesi, Tuzla Aydınlı, Pendik Esenyalı mahalleleri ile Gebze’nin Erişler, Emek, Güzeltepe mahallelerinde ozalit çalışmaları yapan Partizan okurları halkı Cumhurbaşkanlığı seçimlerini boykot etmeye çağırdı.

Sözkonusu mahallelere  “Sandığa değil sokağa, düzene değil devrime”, “demokrasi yalanına aldanma, İsyanı büyüt devrim için örgütlen” ve  “Sömürü ve baskı düzenine karşı örgütlen” şiarlı ozalitler yapan Partizan okurları, Kartal merkezde ise bildiri dağıtımları gerçekleştirdi.

Çalışmalar sırasında, insanlar “neden Demirtaş’ın desteklenmediğini” sorup  “Ekmelettin’e Tayyip gitsin diye oy vereceklerini” belirtirek halkın çaresizliğinden dem vurdular. Seçimlerin çare olmadığının vurgulandığı tartışmalarda halkın Gezi’de olduğu gibi politikaya doğrudan dahil olması gerektiği belirtildi. Aydınlı’da ise insanlar neden boykot edildiğini merak ettiklerini ve Partizan’ı tanımak istediklerini ifade ettiler.

 

Kartal’da okur toplantısı

Ek olarak Partizan, Kartal’da bir okur toplantısı gerçekleştirerek seçim sürecini ve boykot yönelimini tartıştı.

Tartışmalarda, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sisteme güven tazeleme olduğu, bir makam olarak Cumhurbaşkanlığının demokratikleşme yaratılacak bir pozisyona sahip olmadığı vurgulanarak genel çalışmalardan deneyimler aktarıldı.

Boykot çalışmasının daha geniş kitlelere hitap etmesi gerektiği ve çalışmaların, anda kullanılan afiş-bildiri gibi araçlarla yeterli şekilde yürütülemediği ve araçların geliştirilmesi gerektiğinin vurgulanırken, Demirtaş’ın adaylığı vesilesiyle ortaya çıkan şovenist saldırılara karşı da net bir duruş sergilenmesi gerektiği belirtildi.

[widgetkit id=828]

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu