GüncelManşet

(Foto)Soma’da Madencilerin Oturma Eylemi 2. Gününde!

Soma: Soma’da gerçekleşen maden faciasının ardından dün oturma eylemi başlatan madenciler, oturma eylemlerini bu gün de sürdürüyorlar.

Dünkü Sendika yöneticilerini yuhalanması olayının ardından, gece boyu adliye önünde bekleyişlerine devam eden madenciler, yetkililere seslerini duyurmak için sürdürdükleri oturma eyleminde, sendika yöneticilerini de istifaya çağırdılar.

Yetkilileri göreve çağıran işçiler “gelsinler, derdimizi dinlesinler” diyerek tepkilerini ortaya koyarken, sorumlu biri gelip kendileri ile görüşme yapana kadar ise oturma eylemini sürdüreceklerini belirttiler.

Etrafta izleyenleri de oturma eylemine davet eden işçiler, yüzlerce madenciyi toprak altından madencilerin çıkarttıklarını belirterek “bu sorunu da madenciler çözecek” dediler.

“Sendika Neden Müsaade Ediyor?”

Soma Kömür İşletmeleri’ne ait olmayan madenlerde işçiler dünden itibaren iş başı yaptığı Soma’da, oturma eylemi yapan madenciler ise konu ile ilgili olarak konuştuğumuzda “Sendikaya bağlı ocaklarda madenciler ocağa giriyor. Sendika bu faciadan sonra denetim olmadan madene girişlere neden sessiz kalıyor? Neden müsaade ediyor?” cümleleri ile tepkilerini ortaya koydular.

Oturma eyleminin devam ettiği sırada, soruşturma kapsamında Soma Kömür İşletmeleri’nde3 çalışan işçilerin ise ifadelerinin alınma işlemlerinin ise devam ettiği öğrenildi.

[widgetkit id=702]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu