Güncel

Fransa’dan 24 Nisan Güneşi’nin kuruluşunun 49.yılı mesajı

Proletarya Partisi Fransa taraftarları "TKP-ML’nin 49. Kuruluş Yılını Selamlıyoruz!" başlığı ile bir mesaj yayımladı.

Fransa Proletarya Partisi taraftarları tkpml.com sitesinde yayımladıkları kutlama mesajında, “TKP-ML’nin kuruluşunun 49. yılındayız. Bugün, çeşitli milliyetlerden Türkiye işçi sınıfının gerçek öncüsüne kavuşmasının 49. yılını kutluyoruz.

Türkiye Komünist Partisi Marksist-Leninist (TKP-ML) İbrahim Kaypakkaya’nın teorik ve pratik önderliğinde 24 Nisan 1972 tarihinde kuruldu” şeklinde başladı.

Mesajda, “Çeşitli milliyetlerden işçi sınıfının öncü örgütü olarak tarih sahnesine çıkan TKP-ML, Marksist-Leninist-Maoist ideolojiyi varlık ilkesi olarak kabul etmiştir. Kurulduğu dönemde egemen olan modern revizyonist, sosyal şovenist küçük burjuva akımlara karşı mücadele içinde ideolojik, politik ve örgütsel olarak şekillenmiş ve netleşmiştir. Bugün de bu anti-MLM akımlara karşı aynı kararlılıkla mücadele sürdürmektedir” denildi.

Mesajda, “Bütün işçi sınıfı ve emekçilere çağrımız: MLM silahını kendine rehber edinen TKP-ML saflarında; emperyalizme, kapitalizme, faşizme, cinsiyet ayrımcılığına ve her türden gericiliğe karşı, Demokratik Halk Devriminin zaferi için örgütlenelim, birleşelim ve savaşalım!” şeklinde sona erdi.

Mesajın tamamı için Kaynak

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu