Güncel

Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin üçüncü aşaması başladı

H. Merkezi: Rakka’yı özgürleştirmek için Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin üçüncü aşaması başlatıldı.

Rakka’yı özgürleştirmek amacıyla başlatılan Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin üçüncü aşaması, Girê Spî’ye bağlı Silûk kasabasının Şabdax köyünde gerçekleştirilen basın toplantısı ile ilan edildi.

Üçüncü aşamada, Rakka’nın doğusunun çetelerden temizlenerek kentin kuşatma altına alınmasının amaçlandığının vurgulandığı açıklama, Fırat’ın Gazabı Hamlesi Eylem Odası Sözcüsü Cîhan Şêx Ehmed tarafından okundu.

Ehmed, kentin özgürleştirilmesinin ardından yönetimin Rakka halkı tarafından icra edileceğini kaydetti.

Her gün ağır yenilgilerle yüz yüze kalan DAİŞ çetelerinin, sivillere dönük saldırılarını arttırdığını belirten Ehmed, hamlenin üçüncü aşamasında Rakka’nın doğusunda bulunan köyleri, buralarda yaşayan sivillerin de desteği ile DAİŞ çetelerinin zulmünden kurtaracaklarını dile getirdi.

Hamlenin birinci ve ikinci aşamasında yer alan tüm güçlerin, üçüncü aşamada da yer alacağımı aktaran Ehmed, “Özgürleştirilen alanlardan çok sayıda genç, eğitimlerini tamamlayarak yeni oluşturulan gruplar içerisinde çetelere karşı mücadeleye dahil olacaklardır” dedi.

Hamlenin ilk aşaması Rakka’nın kuzeyinden 5 Kasım 2016 tarihinde, ikinci aşaması ise batısından 10 Aralık 2016 tarihinde başlatılmıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu