GüncelManşet

(Galeri)Dersim’de Devrimci Güç Birliği Mitingi

Dersim: Dersim’de Partizan’ında içinde yer aldığı Devrimci Güç Birliği 27 Mart günü seçim mitingi gerçekleştirdi.

27 Mart günü Eski Devlet Hastanesi önünde toplanan kitle Seyit Rıza Meydanı’na yürümüştür. Seyit Rıza Meydanı’na “Yerelden ve yerinden yönetim. Özgür ve özerk yönetim“, “Emeğin özgürlüğü, özgür bir gelecek, özgür bir Dersim için birleştik“, “Ebi rayberiya xo sonime kamiya xoser” pankartları ve flamalar ile Paris’te katledilen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in fotoğrafları asıldı.

Saat 14.00 da başlayan mitinge belediye eş başkan adayları, Dersim Belediye Başkanı Edibe Şahin, BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel katıldı.

Kitlesel katılımın gerçekleştirildiği mitingde ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel’in yaptığı konuşmalardan sonra BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş konuşma yaptı.

Demirtaş konuşmasına “Dersim’in her zamanki bu coşkusu, kararlılığı bizi heyecanlandırıyor. Dersim’de şarj olup gidiyoruz” sözleriylew başladığı konuşmasını “CHP var olduğundan beri Dersim’in sorunları var. CHP Dersim’den ne istiyor? Dersim’in neyini çözdünüz? 91 yılda her yıl bir sorunu çözseydiniz, Dersim Paris olurdu. İşsizliği bitirirdiniz. CHP’nin Dersim’e yapacağı en büyük iyilik, Dersim’i Dersimlilere bırakmasıdır. CHP, Dersim’in sorununu yaratandır. AKP onun yeşillenmiş halidir” sözleriyle sonlandırdı. 

[widgetkit id=582]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu