GüncelManşet

Gazeteci Ozan Kaplanoğlu tutuklandı

H. Merkezi: Bursa Muhalif Editörü dün (4 Mayıs) evine yapılan baskınla gözaltına alındıktan sonra “örgüt propagandası”  iddiasıyla tutuklandı.

Devrimci, ilerici, yurtsever basına yönelik tutuklama furyası sürüyor. İzmir’de 16 Nisan referandum sonuçlarını “hayır” diyerek kabul etmeyen kitlenin eylemini takip eden gazeteci ve belgeselci Kazım Kızıl’ın tutuklanmasından sonra bugün ise Bursa Muhalif Editörü Ozan Kaplanoğlu tutuklandı.

Kaplanoğlu polis tarafından yapılan baskınla gözaltına alındı, Kaplanoğlu bugün savcılık “ifadesinin” ardından tutuklandı.

Evde yapılan aramada Araştırmacı Tarihçi Raif Kaplanoğlu’nun çalışmalarının bulunduğu hard disklere de el konulduğu belirtildi.

“Terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla gözaltına alınan Kaplanoğlu, avukatları dosyada gizlilik kararı bulunduğunu, bu nedenle dosyayla ilgili bilgi alamadıklarını belirtti.

DİSK Basın-İş de  Kaplanoğlu’nun gözaltına alınması üzerine bir açıklama yaparak üyelerinin serbest bırakılmasını istedi.

Sosyal medya paylaşımları gerekçesi ile “terör örgütü üyeliği ve propagandası” ile “Cumhurbaşkanına hakaret” ve “dini duyguları aşağılama” iddiasıyla gözaltına alınan Kaplanoğlu emniyette alınan “ifadesinin” ardından bu sabah savcılığa sevk edildi. Kaplanoğlu, savcılık tarafından tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla tutuklandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu