Emek

Gazi Mahallesi’nde DDSB ve Partizan ile ortak çalışma


İstanbul:
10 Aralık günü Gazi Mahallesi’nde DDSB’nin önüne koyduğu, “insanca yaşam, yaşanabilir ücret” kampanyasına yönelik çalışmalarımız başladı.

DDSB ve Partizan olarak yaptığımız kampanya çalışmasında, soğuk hava koşullarına rağmen Gazi Mahallesi girişinden başlayıp İsmet İnönü Caddesine kadar yoğun ve yaygın şekilde bildiri dağıtımı ve stiker yaptık. Bildiri dağıtımı sırasında kitle ile sık sık asgari ücret üzerine sohbetler gerçekleştirdik.

Yaşlı bir teyzenin bize “Partizancılar sizler var olun canlar” diyerek yanımıza gelmesi bizleri daha çok olumlu şekilde etkiledi. Kahvehaneler girerek sesli bir şekilde ajitasyon propaganda gerçekleştirdik ve taleplerimizi haykırdık. Ajitasyonumuzda; güvencesiz,  esnek çalışma koşulları ve adına asgari ücret denilen, simit parasına denk gelen bir çalışma ücreti ile işçi ve emekçilerin emeğini sömürdüğünü vurguladık.

Taleplerimiz karşılanana dek fabrikalarda, meydanlarda ve sokaklarda fiili meşru mücadelemize devam edeceğimizi belirttik. Kitle tarafından can kulağı ile dinlendik ve bizlere teşekkür ettiler. Sokaklarda işçi ve emekçilerle sohbet ettik. 15 Aralıktaki Kadıköy’de yapılacak eylemimize çağrı yaptık.

Çalışmalarımızı arttırarak devam ettireceğiz.

 

Gazi Mahallesi Partizan ve DDSB

[widgetkit id=419]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu