Kadın

Gazi’de 8 Mart Çalışmaları

İstanbul: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaklaşırken Gazi Mahallesi’nde Yeni Demokrat Kadın dün (25 Şubat) toplantı yaptı.

YDK’nın kurumsallaşması üzerine tartışma yürüten kadınlar 8 Mart tarihine kadar olan günlere dair program çıkararak, ev ziyaretleri, afiş ve bildiri çalışmalarına yoğunlaşma, 6 Mart tarihine ise etkinlik yapma kararı aldılar. Yapılacak etkinliğin içeriğine dair tartışma yürüten kadınlar, tiyatro, müzik ve sinevizyon gösteriminden oluşan bir program taslağı oluşturdular. Ayrıca 9 Mart’ta Kadıköy’de gerçekleştirilecek olan mitinge en renkli bir şekilde nasıl katılabileceklerini tartıştılar.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi’nın gençlik komisyonuyla görüşüp 8 Mart’a dair ortak çalışma yürütme, buradan doğru semtteki kadınlarla iletişimi arttırma yönünde hareket etme şeklinde karar alan YDK’lılar, semtteki kadın faaliyetini geliştirme ve 9 Mart’ta Kadıköy’de gerçekleştirilecek olan mitinge güçlü bir şekilde katılmak yönünde kendilerine yol çizdiler.

8 Mart özgülünde alınan bu kararların semtteki kadın faaliyetini nitelikli hale getirmesi, daha fazla kadına ulaşma, daha fazla kadını örgütleme perspektifini taşıması yönünde tartışan kadınlar çalışmalarına hız kazandırmak üzere toplantılarını sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu