Güncel

Gazi’de Maraş Katliamı ve Yolsuzluğa karşı eylem

25 Aralık Çarşamba günü, Sultangazi HDK tarafından Maraş katliamı ve hükümetin rüşvet ve yolsuzluklarına karşı bir yürüyüş gerçekleştirildi.

19.30’da Eski Karakol’da başlayan yürüyüş Cemevi önünde yapılan açıklamayla sonlandırıldı. Eyleme HDK bileşenleri dışında çeşitli kurumlar da destek verdi. Eylem boyunca Maraş katliamı ve devlet katliamları ile ilgili sloganlar yanında sık sık hükümet karşıtı sloganlar da atıldı.

Yürüyüş öncesi Gazi Hastanesi önünde bir araya gelen Partizan kitlesi, döviz ve sloganlarla Eski Karakol durağına yürüyerek ajitasyon konuşmaları gerçekleştirdi. Hükümetin talan ve soygununun teşhir edildiği konuşmalarda asgari ücrete yapılmak istenen kölelik zamları da gündem edildi. Halkın sokağa ve eyleme çağrıldığı konuşmalarda sık sık “Bakanlar Yetmez Hükümet İstifa”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza” gibi sloganlar atıldı. Yürüyüşe Gazi Mahallesi’nden DDSB’liler de katılarak destek verdi.

Eylem sonrası evleri ve kahvehaneleri dolaşan Partizan okurları Gazi halkını 26 Aralık Perşembe günü saat 20.00’de Eski Karakol önünde buluşarak eyleme geçmeye çağırdı.

Gazi Mahallesi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu