Güncel

Gazi’de okurumuza sivil polis baskısı

Son zamanlarda yaşanan toplumsal gelişmelere, muhalefete duyarlılık gösteren, demokratik ve eylemlere katılan herkes fişlenip ve sonrasında da kaçırma girişiminde dahi bulunan devletin kolluk güçlerinin tahammülsüzlüğü bir kere daha kendini, bu kez de Gazi Mahallesi’nde göstermiş bulunmakta.

Gazi mahallesinde Özgür Gelecek okuru olan Ali Karabulut 19 Mart günü akşam saat 20.00’da işten çıktığı sırada isminin Soner  olduğunu söyleyen sivil polis tarafından takip edilmiş ve bu şahıs okurumuza ismi ile seslenerek onu çağırmış ve “sohbet etmek, çay içmek istediğini” söylemiştir. Bunun üzerine okurumuz sivil polisin teklifini sertçe reddederek, kim olduğunu ve neden konuşmak istediğini sormuştur.

Ardından sivil polis ise onu tanıdığını, nerede okuduğunu bildiğini, etrafındaki arkadaşlarının isimlerini de söyleyerek bu kişilerle olan ilişkisini öğrenmeye çalışmak istemiş, son birkaç günde pankart asıp asmadığını sormuştur. Bu konuşmadan sonra da arkadaş olmak istediğini, devlet adına çalışmadığını ve arkadaşımızla tekrar görüşmek istediğini söylemiştir. Okurumuz duruma tepki göstermiş ve bu kişinin yanından uzaklaşmıştır.

Tüm bu baskılara, tehditlere, takiplere, tacizlere rağmen mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Devletin hiçbir kolluk gücünden korkmadığımızı, onların korkularını büyütmeye devam edeceğiz. 

 

Gazi Mahallesi Özgür Gelecek okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu