Güncel

Gazi’de Partizan’dan yolsuzluğa karşı eylem

Gazi mahallesinde, yolsuzluğa karşı gerçekleştirmiş olduğumuz yürüyüşte hükümetin yolsuzluk ve rüşvetle halkı ne denli dolandırdığının, somut bir şekilde gün yüzüne çıkmasını bugünde yürüyüşümüzle halkımıza beyan ettik.
25 Aralık gecesi başladığımız duyurularda, evler iş yerleri ve kahveler dolaşılarak sohbet eşliğinde hükümetin yolsuzluk ve rüşvet pratiğinin apaçık ortaya çıkmasını ve halk olarak neler yapmamız gerektiğini anlattık. 26 Aralık öğle saatlerinde devam ettiğimiz duyurularda mahalleler dolaşılarak sesli ajitasyonlar yaptık. Yapılan ajitasyonlarda Asgari Ücret günümüzde simit ve çay parasına yetmezken egemenlerin bizden çaldıkları alın terimizi “ayakkabı kutuları”nda sakladıklarını, bu hükümetin hırsız yanını teşhir etmek için esas mücadele alanları olan sokaklarda hesap sormaya çağırdık.
Saat 20.00 itibariyle Gazi Mahallesi Eski Karakoldan başladığımız yürüyüş, sloganlarla, zılgıtlarla, ıslıklarla, tencere ve tava sesleriyle İsmet Paşa Caddesi’nden Cemevi ne kadar devam etti.

Partizan’ın örgütlediği yürüyüşte ESP, BDP, SYKP ve Mücadele Birliği’nin de katılımıyla, sık sık “Hırsız Devlet Halka Hesap Verecek” , “Bakanlar Yetmez, Hükümet İstifa” , “Yaşasın Devrimci Dayanışma” vb. sloganlar atıldı.
Yürüyüşün sonlanmasıyla beraber,27 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Taksim Dayanışmasının çağrısını duyurduk.
Patron ağa devletinin yalanlarla, talanlarla, yolsuzluklarla halkımızı sömürmesine izin vermeyeceğiz. Bizler haksızlıkların karşısında her zaman halkımızla beraber sokaklarda hesap sormaya devam edeceğiz. GAZİ MAHALLESİ PARTİZAN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu