Güncel

(Foto) Gemlik’te Berkin ELVAN Eylemi..

 

Partizan’ın bileşeni olduğu Gemlik Dayanışması tarafından 269 gündür hayata tutunma mücadelesi veren Berkin ELVAN için basın açıklaması gerçekleştirildi.

Mayıs ayı sonlarında ülke geneline yayılan gezi ayaklanması günlerinde Haziran ayı ortalarında evden ekmek almak için çıkan Berkin ELVAN polis tarafından hedef gözetilerek başına gaz fişeği atılarak o günden bugüne kadar Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşam mücadelesi veren Berkinimiz  bugün sabah saatlerinde ölümsüzlüğü yürüdü.

Berkin ELVAN’ın öldüğünün duyulmasıyla her bölgeden eylemler ve yapılacak eylemlerin duyuruları sosyal medya üzerinden yayılmaya başladı. Gemlik’te de 11.03.14 Salı günü akşam saat 19:00’da çarşı meydanında AVM önünde yapılacak basın açıklamasının duyurusunu bizlerde Partizan olarak sosyal medya üzerinden duyurarak halkımızı basın açıklamasına çağırdık.

Akşam 18.30 da kitle AVM önünde toplanmaya başladı. Her geçen dakika kitle katılımı artarak devam etti. AVM önünde toplanan kitle sloganlar, ıslıklar ve alkışlar eşliğinde bekleyişini sürdürdü. Kitle sık sık ” Katil Polis Hesap Verecek“, ” Berkin ELVAN Ölümsüzdür“, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür“, “Biji Bratiya Gelan“, “Umudun Adı Berkin ELVAN” vb sloganlar eşliğinde eylem saat 19:30 kadar sürdürüldü. Kitle adına basın açıklamasının okunmasından sonra kitle sloganlar ve alkışlar eşliğinde eylem sonlandırdı.

Gemlik PARTİZAN

[widgetkit id=536]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu