Güncel

Gençlik Örgütleri: ‘Direnen Filistin halkının yanındayız’

Ankara'da Gençlik Örgütleri yaptığı basın açıklamasıyla işgalci İsrail'in saldırılarına karşı mücadele çağrısı yaptı

Aralarında Yeni Demokrat Gençlik’in (YDG) de bulunduğu Gençlik örgütleri, Filistin halkına yönelik saldırılara ilişkin açıklama yaptı. İsrail Büyükelçilik binası önünde yapılan açıklamada “Direnen Filistin kazanacak” pankartı açıldı.

Öğrenci Kollektifi üyesi İrem Naz Çelik, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarından  şu ana kadar 9’u çocuk en az 20 Filistinlinin yaşamını yitirdiğini belirterek, Filistinlilerin de 1948’den bu yana saldırılara karşı direnişlerinin sürdüğünü vurguladı. Çelik, “İsrail Devleti, Filistin halkına saldırırken; Türkiye de, bakanlık, parlamento düzeyinde açıklamalar yaparak saldırıların karşısında olduğunu söylüyor. On yıllardır  İsrail Devleti’nin mühendisleri Türkiye’nin savaş uçaklarını modernize ederken, iki devlet arasında milyonlarca dolarlık ticaret anlaşmaları tıkır tıkır işlerken; saldırıların karşısında olduklarını söylüyorlar. Biz neyin karşısında olduklarını çok iyi biliyoruz. Devlet devletin yanında, halkların karşısındadır” dedi.

Filistin halkının özgürlük mücadelesinde Türkiyeli devrimcilerin de yer aldığını hatırlatan Çelik, “Halkların özgürlük mücadelesi de ortaktır. Filistin’de işgalcilere karşı tarih boyunca omuz omuza direndik, direnmeye devam ediyoruz” ifadesinde bulundu. (Kaynak: Mezopotamya Ajansı)
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu