Gençlik

Gençlik pikniğimizde 1 Mayıs öncesi buluştuk

 

Bahar sürecini örgütlemek, 1 Mayısa kitlesel bir katılım sağlamak, gençlikle bağımızı daha da kuvvetlendirmek için 23 Nisan Çarşamba gününe Menemen YDG olarak piknik etkinliği örgütlemiştik.Örgütleyicisi ve organizasyonunu Menemen Liseli YDG olarak oluşturduğumuz piknikte 23 nisan günü bir araya geldik. Geleneksel hale gelmiş ve 3.sünü gerçekleştirmiş olduğumuz pikniğimizi, Sasalı piknik alanında gerçekleştirdik. Pikniğe katılım yapan YDG okuru arkadaşlarımızla eğlenceli anlar geçirdik. Bahar sürecinde neler yapabileceğimizi, aramıza  yeni katılmış arkadaşlarla örgütlülüğümüzü anlattık.

Gündemimiz : ”Ne yapmalı?”

Piknik etkinliğimizin ana gündemi olan ”Bahar sürecini nasıl örgütlemeliyiz,nasıl örgütlenmeliyiz?” sorusu üzerinden tartışmalar yürüttük.Sohbet havasında yürüyen tartışmalarda

– Örgütlenmemizi liseli gençliğin güncel sorunları üzerinden gitme

– Devletin polis eliyle gençlik üzerinde yürüttüğü apolitikleştirme ve pasifleştirme baskısını yıkma/başkaldırma

-Gençlik içinde daha da baskın hale gelme

-Polisin YDG üzerine yönettiği baskı ve sindirme politikalarına karşı daha dik durma ve alanlara da örgütlü bir duruş segirleme

-1 Mayıs İşçi Emekçi Dayanışma günü, 6 Mayıs Deniz Gezmiş, Yunus Alsan, Hüseyin İnan’ın şehit düşmeleri, 18 Mayıs Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın ölüm yıldönümü ve Gezi İsyanı’nın yıldönümü gibi devrimci mücadelemizdeki önemli günlerde faaliyetlerimizi daha yoğunlaştırma ve İzmir’deki her alanda sıkı bir şekilde eylem ve etkinlik örgütlenmesi yapma gibi sonuçlara vardık.

-Liseli gençliği Berkin’i andıkları için yöneltilen disiplin soruşturmalarına dikkat çekerek, hiç bir alanda sesimizi kesemeyeceklerini her alanda her okulda hatta her sınıfta Berkin’i ve devrim şehitlerimizi gür bir sesle anacağımızı SUSMAYACAĞIMIZI vurguladık.

Pikniğimizde kısa bir futbol maçı düzenledik. İaşeci bir grup oluşturarak ateş başında yemeklerimizi hazırladık. Finali halat çekme yarışmasıyla kapattık. Halat çekme yarışmasında takımlardan birinin taktiksel başarısıyla yarışma takımın zaferiyle sonuçlandı. Pikniğimizde tüm YDG okuru arkadaşlarla sıkı bağ kurulması bu tarz kolektif etkinliklerin daha sık yapılması gerekliliği vurgu yaparak etkinliğimiz son buldu.

Menemen Yeni Demokrat Gençlik 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu