Emek

Genel-İş: Maltepe’de grev kırıcılığı var, işçilere planlı saldırı yapıldı

Maltepe Belediyesi işçilerinin grevi sürerken grev kırıcılığını kontrol eden işçilere 100 kişilik bir grubun saldırdığı iddia edildi. İBB'nin de Maltepe'ye çöp toplama araçları gönderdiği görüldü.

Maltepe Belediyesi işçilerinin grevi beşinci gününde sürüyor. Maltepe Küçükyalı Mahallesi’nde grev kırıcılığını kontrol eden işçilere büyük bir grubun saldırdığını belirten Genel-İş Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Yönetimi, “Küçükyalı’da işçi arkadaşlarımıza yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından planlı bir saldırı yapıldı. Gerekli araştırmaları yapıyoruz ilerleyen saatlerde bunu organize eden işçilere saldırtan kişileri yapacağımız basın açıklaması ile tek tek açıklayacağız” dedi. Grevlerini sürdüren işçiler taleplerini ve belediyenin tutumuna dair Evrensel’e konuştu.

“Bir arkadaşımız darp edildi”

Genel-İş Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Yönetimi tarafından yapılan açıklamada “Küçükyalı’da işçi arkadaşlarımıza yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından planlı bir saldırı yapıldı. Gerekli araştırmaları yapıyoruz ilerleyen saatlerde bunu organize eden işçilere saldırtan kişileri yapacağımız basın açıklaması ile tek tek açıklayacağız” denildi.

Evrensel’in haberine göre saldırıya uğrayan bir işçi de “Mafyavari tiplerle grev kırıcılığı yapılıyor. Sokaklarda bu kalabalık grubu görünce doğal olarak tepki gösterdik yaptığınız suç dedik. Saldırıya uğradık bir arkadaşımız darbedildi” diye konuştu. Kendilerinin de Maltepe’de yaşadığını söyleyen işçi, “Şu an sokakta grev kırıcılığı yapan tiplerin kimin adamları olduğunu da kimlerin topladığını da tahmin edebiliyoruz. Detaylı bir araştırmadan sonra gerekli açıklama yapılacaktır” dedi.

İşçiler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçların da çöp toplamak için Maltepe’ye geldiğini görüntüledi. İşçiler “Maltepe Belediye yönetimi işçileri birbirine kırdırmaya çalışıyor. Maltepe halkı bunları görsün” diyerek tepki gösterdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu