GüncelManşet

Gerilladan Gezi şehitleri için eylem

H. Merkezi: Elimize e-mail yoluyla ulaşan TKP/ML TİKKO Dersim Bölge Komutanlığı imzalı açıklamaya göre TİKKO gerillaları 14 Mart tarihinde Dersim-Çemişgezek İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne roketatarlı saldırı düzenlenmiştir. Haber değeri taşıdığı için paylaştığımız açıklamada “Gerilla güçlerimiz tarafından düzenlenen bu saldırı, Gezi ile başlayan isyan sırasında başından vurularak hastaneye kaldırılan ve dokuz ay boyunca yoğun bakımda kaldıktan sonra 11 Mart tarihinde ölümsüzleşen Berkin Elvan’ın katledilmesine misilleme olarak gerçekleştirilmiştir” deniliyor.

Açıklama şöyle devam ediyor: “Daha önce de halk ayaklanmasının devamı olan süreçte Ahmet Atakan’ın katledilmesine misilleme olarak 23 Ekim 2013 tarihinde Çemişgezek İlçe Kaymakamlığı gerillalarımız tarafından bombalanmıştır. Koşullardan kaynaklı haberini ulaştıramadığımız bu eylem de son eylemimizle birlikte Gezi İsyanı şehitlerinin anısına atfedilmiştir. Her iki eylemde de gerilla güçlerimiz her hangi bir kayıp vermeden geri çekilmiştir.

Eylemler sonrası, paniğe kapılarak Çemişgezek İlçe Merkezinde denetimlerini arttıran düşman, ilçe merkezinde arama ve kontrollerini sıklaştırarak halk üzerinde psikolojik baskı yaratmaya çalışmıştır. 31 Mayıs 2013 tarihinde başlayan isyan, bir kez daha göstermiştir ki halkımız, mevcut düzenin sınırlarını kabul etmemektedir. Her ne sebeple sokağa çıkarsa çıksın kitleler özgürlük istemekte ve demokrasi mücadelesine katılmaktadır. Faşist TC devleti, bu özgürlük ve demokrasi mücadelesine kendi dilinden cevap vermekte, katletmekte, tutuklamakta, işkence ve zulümlerine her geçen gün yenilerini eklemektedir.

Halkımızın baş aktörü olduğu bu mücadelede bizler de Halk Ordusu olmanın misyonu gereği halkımıza yapılan her türlü saldırının karşısında durarak bu saldırılara cevap verme yükümlülüğüyle hareket etmekteyiz. Çabamız, bundan sonraki süreçte çok daha güçlü ve hesap sorucu bir şekilde bu görevimizi yerine getirmek olacaktır.

Açıklama “Gezi şehitleri ölümsüzdür” sloganı ile son buluyor. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu