Güncel

Gezi Şehit ve Gazileri Platformu dava dilekçelerini gönderdi

İstanbul: Gezi Şehit ve Gazileri Platformu, bugün dava dilekçelerini İçişleri Bakanlığı’na göndereceğini açıkladı. İstanbul’daki açıklama Galatasaray’da saat 11.00’da yapıldı. Platform üyeleri, şiddetin hukuki yaptırımların uygulanması konusunda hiçbir mesafe alınamadığını yaptıkları açıklama ile basına ve kamuoyuna duyurdular.

“Canımızı aldınız, uzuvlarımızı çaldınız, hesap soruyoruz” yazılı Gezi Şehitleri ve Gazileri Platformu imzalı pankartın açıldığı açıklamaya çeşitli kurum ve kuruluşlar, HDP İstanbul Büyükşehir Eşbaşkan adayı Pınar Aydınlar’da destekledi.

Her yer Taksim, her yer direniş”, “Direne direne kazanacağız”, “Gezi Şehitleri ölümsüzdür”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganlarının atıldığı eylemde açıklamayı platform adına Volkan Kesanbilici okudu. Kesanbilici açıklamada, “Adalet, suçu işleyenler ve onlara yataklık edenler tarafından fiilen engellenmektedir. Ülkede can güvenliğini ve halkın can güvenliğini sağlamaya çabalayan bir kamu yetkilisi kalmamış gözükmektedir.” İfadelerine yer verildi.  Saldırılara uğrayan kişilerin maddi ve manevi zararlarının tazmin edilebilmesi için en geç 21 Marta kadar bireysel başvuru yapması gerekildiğinin bilgisi verildi.

Platform üyeleri, halkın güvenliğini sağlamakla yükümlü olan devletin, devlet memuru sıfatı taşıyan suçlularını tespit edilerek yargılanmasının peşini bırakılamayacaklarını söyleyerek, bireysel başvurularını yaparak Taksim Postanesi’nden dava dilekçelerini İçişleri Bakanlığına gönderdiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu