Güncel

Gezi iddianamesi iade edildi

H.Merkezi: Gezi direnişi nedeniyle Taksim Dayanışması üyeleriyle ilgili hazırlanan iddianame, Asliye Ceza Mahkemesi tarafından savcılığa iade edildi.

İçlerinde Ali Çerkezoğlu, Mücella Yapıcı, Beyza Metin, Ender İrmek, Haluk Ağabeyoğlu olduğu Taksim Dayanışmasına yönelik “suç örgütü kurmak” “suçlamasını” içeren iddianame yapılan itiraz sonucu iade edildi.

 Taksim Dayanışması bileşenlerinden İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu adına avukatların yaptığı itiraz haklı bulunarak suç örgütü olarak gösterilen iddianameyi iade etti.

İddianamede taksim Dayanışması üyelerine “suç örgütü kurmak” suçlaması dışında toplam 21 kişiye toplantı ve yürüyüş kanuna muhalefet etmek suçlaması adı altında yeni bir iddianame hazırlandı. Avukatlar ise yaptıkları itirazda Gezi Parkının valilik tarafından 8 Temmuz’dan bu yana halka açıldığına dikkat çekerek, yöneltilen suçlamaların tutarsız ve dayanıksız olduğunu belirtti.

Avukatlar ayrıca Taksim Dayanışması üyelerinin“yakalama, gözaltı, ev ve üst arama kararları” iptal edilmişken 2911’in koşullarının oluşmadığını ve taksim Dayanışmasının da bir suç örgütü olmadığını açıkladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu