Güncel

Gezi Tutuklu Aileleri; “ Adalet istiyoruz”

 

İstanbul: Gezi Tutuklu Aileleri 28. haftada Galasaray Lisesi önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.  Galatasaray Lisesi önünde adalet arayışına ısrarla devam eden aileler 7 aydır tutuklu bulunan çocuklarının serbest bırakılmasını istiyor.

Dava dosyalarındaki gizliliğin kalkmadığını ve iddianamelerin hazır olmadığını söyleyen aileler oğlunun kemikleri bulunamadan hayatını kaybeden Berfo ana ve Medeni Yıldırım’ın ölümünün ikinci yılında öldürüldüğü yere anmaya gittiği sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Miran Encü, Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalılaş gibi adalet arayışlarını devam ettireceklerini söyledi

Açıklamayı Platform adına Leyla Tunç okudu. Açıklamada “Artık bu hukuksuz ve adaletsiz uygulamaya son verin. Biz bu meydanları adalet çığlığıyla çınlatmaya, zulme karşı sokaklarda olmaya devam edeceğiz” ifadeler yer aldı. Açıklama, “Hırsızlar mecliste, Gezi’ciler hapiste”, “Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk”, “Anaların öfkesi katiller boğacak” ve “Gezi Direnişi yargılanamaz” sloganlarının atılmasının ardından eylem sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu