Gençlik

Gözaltı protestosu: “Adaleti ve özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz”

H. Merkezi: ESP ve SGDF’ye dönük dün sabah saatlerinde gerçekleştirilen gözaltı terörü dün akşam saatlerinde SGDF’nin yaptığı çağrı ile gençlik örgütleri bir basın toplantısı düzenledi.

ESP ve SGDF’ye yönelik dün sabaha karşı düzenlenen ev baskınlarında SGDF eşbaşkanı Ceren Çoban’ın da olduğu birçok devrimci gözaltına alınmıştı. Dün akşam saatlerinde HDP Kadıköy İlçe binasında SGDF’nin çağrısıyla bir araya gelen gençlik örgütleri gözaltıların serbest bırakılmasını istedi.

Basın toplantısında konuşan SGDF MYK üyesi Gözde Sivaslıoğlu, gözaltıların sosyal medya paylaşımları nedeniyle gerçekleştiğini belirterek “Tüm zor aygıtlarıyla saldıran bir iktidarın karşında milyonlar adalet ve özgürlük talebini haykırmaktan vazgeçmiyor. Katliamlarla, sayısız gözaltı ve tutuklamalar yaşayan sosyalist gençler dün olduğu gibi bugün de mücadeleyi yükseltmeye devam ediyor” dedi.

 

“Suruç’tan bu yana mücadeledeyiz…”

Suruç’tan bu yana kampüslerde, sokaklarda birleşik bir gençlik mücadelesiyle hem devrimci dayanışmayı büyütüyor hem de farklı toplumsal dinamikleri bir araya getirerek saldırılara cevap oluyoruz” diyerek açıklamasını sürdüren Sivaslıoğlu, “Gençlik örgütleri olarak kampüslerden sokaklara tüm mücadele alanlarında olmaya bilimsel eğitim demokratik özerk üniversiteyi adaleti ve özgürlüğü savunmaya devam edeceğiz” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu