GüncelManşet

Gözaltı terörü sürüyor!

H. Merkezi: Sabah saatlerinde birçok il ve ilçede yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Devletin devrimci, demokrat ve yurtseverlere saldırı operasyonları sürüyor. Sabah saatlerinde birçok il ve ilçede düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İzmir’de Birleşik Devrimci Parti’ye yönelik düzenlenen operasyonlarda Konak, Karşıyaka, Menemen ve Bayraklı ilçelerinde sabah saatlerinde çok sayıda eve baskın düzenlendi. Düzenlenen baskınlarında Birleşik Devrimci Parti üyesi Nurhak Sabur, Yakup İşkar, Mustafa Kanar, Sadık Güney Akbaş, Roni Gören, Alper Yanar, Hazal Dallar, Mert Peköz ve İnan Sever gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Ayrıca İzmir’de Sosyalist Gençlik Derneği üyesi Özgür Şimşek de sabah saatlerinde gözaltına alındı. Denizli’den İzmir’e gelirken gözaltına alınan Şimşek’in Isparta’ya götürüldüğü öğrenildi. Isparta’da geçtiğimiz günlerde HDP’li öğrencilere yönelik gözaltı operasyonu olmuştu. Suruç gazisi Merve Nur İşleyici’nin de aralarında olduğu 5 genç kadın tutuklanmıştı.

Amed, Denizli ve Mûş’ta toplamda 6 gözaltı!

Amed’in (Diyarbakır) Lîcê (Lice) ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında HDP İlçe Örgütü Yöneticisi Osman Ağın ile Hulki Akman gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Ağın ve Akman’ın, buradan İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği belirtildi.

Amed Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Bayrak, merkez Peyas (Kayapınar) ilçesindeki evine yapılan baskınla gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Bayrak’ın gözaltı gerekçesi öğrenilemedi. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Denizli’de ise Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi bölümü öğrencisi Mervan Çaçan gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Denizli Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılıkta alınan ifadenin ardından Çaçan, tutuklama talebi ile sevk edildiği mahkemede Nusaybin’de yaralılara yardım ettiği gerekçesi ile tutuklandı.

Mûş’un (Muş) Milazgirt (Malazgrit) ilçesinde de dün akşam saatlerinde DBP Muş İl Genel Meclis üyesi Alparslan Kardan ve Halil Görcü gözaltına alındı. Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen Karan ve Görcü Malazgirt Emniyet Müdürlüğünde tutuluyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu