GüncelManşet

DEDAŞ’a destek veren Özgür Gelecek okurlarına gözaltı

Amed: Amed’de Dicle Elektrik Dağıtım AŞ’ye (DEDAŞ) bağlı 130 arıza onarım bakım işçisi insaca ve güvenceli çalışma şartları için iş bırakarak direnişe geçti. 3 Nisan’ı 4 Nisan’a bağlayan gece, DEDAŞ binasında toplanan işçiler yönetimle görüşüp taleplerini ilettiler. Olumlu bir cevap alamayan işçiler acil durumlar dışında iş bırakma kararı aldılar.

DEDAŞ binasında bir açıklama yapan işçiler kötü çalışma şartlarına dikkat çekti. Bu haklı işçi direnişine destek veren Özgür Gelecek okurları işçi saflarında hazır bulunduğu sırada polis saldırılarıyla karşı karşıya kalmıştır. Saldırılara rağmen direnişten vazgeçmeyen, işçilerle beraber direnen Özgür Gelecek okurları Mehmet Keleş ve Güven Kılınç gözaltına alınarak Şehit Alişan Erol Polis Merkez Amirliği’ne götürüldü.

Geziden bu yana nerede bir haksızlık ve adaletsizlik varsa orada bir tepki ve eylem koyan kitle oluştu. Gezinin de vermiş olduğu etkiyle özellikle son zamanlarda fabrikalarda toplu ayaklanmalar işgaller ve direnişler olmakta. Devrimci, demokrat kurumların da nerede bir ayaklanma ve direniş varsa orada halkı bilinçlendirmesine ve “doğru yol” göstermesine tahammül edemeyen devlet saldırganlığını daha da arttırmıştır. Bizleri ne baskıları ne de göz altıları yıldıramayacaktır! Gözaltına alınan Özgür Gelecek okurları yalnız değildir!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu