Güncel

Gözaltılar protesto edildi

 

İstanbul: Faşist baskı ve gözaltı terörünün her 1 Mayıs öncesi devrimci ve demokrat kesime yöneldiği dönemlerin bir örneğinden geçmekteyiz. İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs öncesi İzmir’de 8 ESP yönetici ve üyesi gözaltına alındı.

ESP üye ve yöneticileri, İl Eş Başkanları Pınar Türk ve Kerim Altın Makas, Bayraklı İlçe Yöneticisi Süleyman Göksel Yerdut, Dilek Keskin, Seda Baykan, Sercan Üstündaş, Mert Özaydın ve Tekstil-Sen Şube Başkanı Seyithan Korkmaz evleri basılarak gözaltına alındılar. ESP Parti MYK’sında bulunan Dinçer Ergün ise İzmir’den İstanbul’a dönerken Yalova’da otobüsten indirilerek gözaltına alınmıştı.

ESP İstanbul İl Başkanlığı ise bu yaşanan saldırıları protesto etmek için bugün (19 Nisan) Galatasaray Lisesi önünde toplandı. HDP’ nin de destek verdiği eylemde “1 Mayıs öngününde gözaltı saldırılarına son vermeli, gözaltına alınanlar serbest bırakılmalıdır” denildi. ESP İl başkanı Çiçek Otlu’nun okuduğu açıklamada “AKP iktidarı kendisine muhalif olanlara karşı tahammülsüzlüğünü her fırsatta gösteriyor. Baskı ve zorbalık, yalan ve komplo iktidarın temel niteliğidir” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu