Güncel

Gözaltından geç saate bırakılan Cargill işçilerine sokağa çıkma cezası

Direnişlerinin 1000’inci gününde Tarım ve Orman Bakanlığı önünde açıklama yapmak isterken gözaltına alınan Cargill işçileri akşam geç saatlerde serbest bırakılması sonrası bu kez ‘sokağa çıkma yasağını ihlal’den para cezası kesildi.

Cargill’de sendikaya üye oldukları için işten atılan işçilerin direnişlerinin 1000’inci gününde Tarım ve Orman Bakanlığı önünde açıklama yapmak istedi.

İşçilerin Bakanlık önünde açıklama yapmasına izin vermeyen polis, işçileri dün “Biz devletin gücüyüz, neler yapabileceğimizi orada gösteririz size, hiç merak etmeyin” diye tehdit etmişti.

“Herkes zulmünde boğulsun”

Gözaltı sonrası serbest bırakılan işçilere, polisin verdiği tutanağa rağmen Karaman’a giderken ceza kesildi. Ceza kesilen işçiler şunları söyledi:

“Ankara’dan çıkarken polis noktasında durdurulduk. Sokağa çıkma yasağından dolayı ceza kesiliyor. Bizler işimiz, ekmeğimiz için mücadele ederken bize ceza kesenlere hiçbir şey söylemek istemiyorum artık.

Yazık bize de. Emniyet ikinci cezamızı kesiyor. Elmadağ’dan çıkarken bize bir tutanak verdiler ve bununla Karaman’a gidebileceğimiz belirtildi. Bununla Karaman’a gidebilirsiniz dediler. Karaman’ın girişinde yine plakalarımız verilmiş yine 04:45’de sokağa çıkma yasağı sebebi ile ceza kesildi. Bu ülkede emniyet müdürünün sözü bu demek ki. Herkes zulmünde boğulsun

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu