Emek

GREİF işçileri ABD konsolosluğuna yürüdü

 

İstanbul: GREİF işçileri direnişin 18. gününde İstinye Park’ta bir araya gelerek ABD konsolosluğuna yürüdü.
Kendi hazırladıkları “İşgal, Grev, Direniş” yazılı pankartı açan işçiler, “Yaşasın onurlu mücadelemiz”, “Zafer direnen işçilerin olacak”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır”, sloganları atarak ABD konsolosluğuna yürüdü. Greif şirketinin CEO’su olan Daniel Lister GREİF işçilerini ekonomi bakanına şikâyet ederek direnişi yasadışı göstermeye çalıştığını ve işçileri hedef gösterdiğini belirten işçiler, direnişe yönelik bütün saldırıları örgütlü duruşlarıyla engelleyeceklerini ifade ettiler.
Açıklamayı okuyan GREİF işçi temsilcisi Ferhat Alsaç açıklamada, “Dünyanın en büyük endüstriyel ambalaj üreticisi olan ABD sermayeli GREİF işletmesine bağlı fabrikalarımızda, taşeron sistemi ve kölece çalışma koşullarına karşı örgütlendik. GREİF yönetiminin, sendikamız ile yürüttüğü toplu sözleşme görüşmelerinde takındığı uzlaşmaz ve taleplerimizi hiçe sayan tutumuna karşı haklarımıza ve geleceğimize sahip çıktık” ifadelerine yer verdi.
GEİF işçileri bedeli ne olursa olsun mücadelelerini devam ettireceklerini ve patronun zorbalıklarına rağmen bilinçli ve cesaretle mutlaka zafere ulaşacaklarını vurgulayarak açıklamayı sonlandırdılar.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu