Emek

(Foto galeri) Greif işçileri işgali meydanlara taşıdı

İstanbul: 9 gündür fabrikayı işgal edip direnen DİSK üyesi Greif işçileri bugün (18 Şubat) Galatasaray Lisesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Emeklerinin sömürülmesine göz yummayan ve herkesi direnişin bir parçası olması için davet eden Greif işçileri “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”, “İşgal grev direniş”, Greif işçisi köle değildir” sloganları ile alana girdiler. Greif işçilerinin sloganlarına İstiklal Caddesi’nden geçen insanlar da eşlik ettiler.

Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada “Bizler, taşeron kölelik uygulamaları başta olmak üzere, baskı ve sömürüye karşı yürüttüğümüz mücadeleyi devam ettireceğiz” denildi. Emek hırsızlarına ve sermaye düşmanlarına karşı durmanın tek yolunun birlik ve mücadeleden geçtiğini duyuran işçiler açıklamanın devamında “Önümüzde üç seçenek var. Amerika sermayeli Greif tekeli ya bu fabrikayı komple söküp götürecek, ya taleplerimizi kabul edecek, ya da bu fabrikada biz üretip biz yöneteceğiz” dediler.

Galatasaray Lisesinin önünde açıklama bittikten sonra araçlarına giderlerken yol kenarında oturma eylemi yaptılar. Oturma eyleminde “ Sendikalar ya görev başına ya kapı dışına”, “ Kahrolsun ücretli kölelik” şeklinde sloganlar attılar. Oturma eyleminin ardından eylem son buldu.

[widgetkit id=476]

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu