Emek

Greif işçileri Taksim’de stant kurdu

 

İstanbul: Greif işçileri direnişin 19. gününde Galatasaray Lisesi önünde yaptıkları basın açıklaması ile üç gün gece gündüz Taksim’de nöbet tutacaklarını duyurdular.

Greif işçileri taşeron çalıştırılmaya ve sendikal çözümlülüğe karşı 3 gün boyunca gece gündüz Galasaray Lisesi önünde stant kurarak nöbet tutacaklarını belirttiler. Yaptıkları basın açıklaması ile basına halka duyurusunu yaptıkları eylemle mücadeleyi büyütme çağrısı yaptılar.

Açıklamayı Gref işçilerinden Coşkun Alsaç okudu. Alsaç açıklamada, “Gücümüzü birliğimizden, işçi sınıfının mücadele deneyim ve birikiminden aldık. İşçi sınıfı mücadelesini patronların yasalarla sıkıştırılmaya çalışanlara karşı bu deneyimler ışığında fiili meşru mücadeleyi tercih ettik. Yasal süreç denilerek sermeyenin örgütlülüğümüzü dağıtmasına izin vermedik.  Bir kere daha gördük ki sınıf mücadelesinin yasalarını emeği, onuru ve geleceği için halkı ve meşru mücadele veren işçiler belirler.” dedi.

Alsaç; “Gelin burayı taşeron köleliliğe karşı direniş alanına çevirelim. Gelin hep birlikte Greif direnişini büyütelim kazanıma taşıyalım” diyerek destek çağrısında bulundu.

Açıklama, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Greif işçisi direnişin simgesi”, “Her yer grev her yer direniş bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları eşliğinde açıklan stantla sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu