Kültür&Sanat

Grup Yorum açlık grevinin 7. gününde

 

H.Merkezi: Kendileri ve sanatçılar üzerinde son süreçte artan baskılara dikkat çekmek için ve yurt dışı yasaklarının kaldırılması talebiyle bir aylık açlık grevine başlayan Grup Yorum, açlık grevinin 7. gününde.

Diren Kazova-DİH Kazak ve Kültür Merkezi’nde süren açlık grevine Yorum dinleyicileri, sanatçılar, direnen işçiler başta olmak üzere birçok kesim destek veriyor.

 

“Halkların Türküleri Sınır Tanımaz, Grup Yorum’a Yasak Konulamaz!”

Devletin sanatçılar üzerinde son yıllarda daha da artırdığı baskı politikalarından devrimci sanat mücadelesinin önemli bir parçası olan Grup Yorum da nasipleniyor.

Üyelerinin gözaltına alınması, tutuklanması, işkenceye tabi tutulması gibi yıldırma politikalarının yanı sıra yurt dışı yasaklarıyla da Yorum’un diğer ülkelerdeki halklarla buluşması engelleniyor. Yorum’un şu anda 4 üyesinin yurt dışı yasağı bulunmakta. 2 üyesinin ise yasağı yeni kaldırıldı.

Artan baskılara karşı sesini duyurmak, tepki yaratmak ve yurt dışı yasaklarının kaldırılması talebiyle açlık grevine başlayan Grup Yorum üyeleri “Halkların Türküleri Sınır Tanımaz, Grup Yorum’a Yasak Konulamaz!” diyor.

7. gününde olan açlık grevinde Yorum üyesi Ali Aracı bir ay, diğer üyeler ise dönüşümlü olarak birer hafta açlık grevi yapacak. Diren Kazova-DİH Kazak ve Kültür Merkezi’nde başlayan ve devam eden açlık grevi ilerleyen günlerde farklı yerlerde devam edecek. Bir haftayı geride bırakan açlık grevi eylemine çok sayıda sanatçı, direnen işçi ve Yorum dinleyicisi de gerek ziyaretlerle gerek de açlık grevleri yaparak destek veriyor. 

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu