Güncel

Grup Yorum, konser yasağının kaldırılması için imza kampanyası başlattı

İstanbul’da 9 Ağustos’ta Yenikapı Meydanı’nda yapmak istedikleri konser için yasağın kaldırılmasını isteyen Grup Yorum, konser yasaklarının kaldırılması için başlattıkları imza kampanyasına destek istedi.

Grup Yorum, 9 Ağustos’ta Yenikapı Meydanı’nda yapmak istedikleri konser için yasakların kaldırılmasını istedi. Grup yorum, yaptıkları yazılı açıklamada konser yasaklarının kaldırılması için başlatılan imza kampanyasına destek istedi.

Grup Yorum’un açıklaması şu şekilde:

“Grup Yorum’un Konser Yasakları Kaldırılsın! 9 Ağustos Pazar günü Yenikapı Meydanı’nda yapacağımız Bağımsız Türkiye konserimiz, ilk önce İstanbul Valiliği tarafından yasaklandı. Ardından bu yasak kararına karşı Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptığımız itiraz reddedildi.

Helin ve İbrahim, “konser yasakları kaldırılsın” talebiyle ömürlerini verdiler ölüm orucunda. Onlara söz verdik; konser yasaklarını kaldıracağız, meydanlarda milyonlarla buluşacağız.

Biz inanıyoruz, eninde sonunda yapacağız bu konseri. Ölümsüz şarkımız Helin Bölek ve yıldızlı yüreğimiz İbrahim Gökçek de sahnemizin en güzel yerinde bizimle olacak. Bu kadar keyfi, bu kadar dayanaksız yasaklamalar; onların yarattığı görkemli direnişin eseri olan halkın güçlü dayanışması karşısında yenilecek. Bunun için, yine İbrahim’in sözleriyle sesleniyoruz sizlere: “Biraz emek, biraz vefa, haydi gayret, bir adım daha!”

Konser yasaklarının kaldırılmasını, meydanların Grup Yorum’a açılmasını istiyoruz. Bunun için bir imza da siz verin. Verin ki, Helin ve İbrahim’e verdiğimiz sözü tutalım. Verin ki, aynı göğün altında milyonlarla yeniden çekelim halaylarımızı…” 

Kampanyayı imzalamak için burayı tıklayabilirsiniz…

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu