Manşet

Gülsuyu-Gülensu’da Newroz çalışmaları devam ediyor.

 

Demirci Kawa’nın zulme karşı öfkeyi pratiğe çevirdiği ve yaratılan korku dağlarını yıktığı gün olan Newroz, baharı bir direniş senfonisi ile karşılar. Bu senfoni bugünlere taşınırken büyütülen öfkenin mücadeleye dönüştürülmesinin emsali ve ilhamı oluyor. Bu yılki Newroz ise zalimin bağrına saplanan bir hançerin kurucu önderinin katledilişinin 40. Yılında gerçekleştirildi. Partizan tarafından Newroz’da startı verilen Kaypakkaya yoldaşın katledilişinin 40. Yılı kampanyası büyük Newroz coşkusu ile yaygınlaştırılıyor.

Bugün Gülsuyu-Gülensu’da Partizan tarafından yarın( 24 Mart günü) gerçekleştirilecek olan Newroz kutlaması için çalışmalara ağırlık verildi. Gülsuyu Meydanda bir araya gelen partizanlar “ Bıjî Newroz Newroz Piroz be”, “Önderimiz İbrahim İbrahim Kaypakkaya” “Örgütsüz bir halkı hiçbir kuvvet yenemez”, “Halkımız saflara Partizanlara” sloganları ile Kaypakkaya yoldaşın afişleri yapıldı. Kitle çalışmasında ayrıca Newroz bildirileri de yoğun biçimde dağıtıldı. Bildiri dağıtımları sırasında kitlelerle uzunca sohbetler edilerek kampanya ve çalışmaları anlatıldı. Ayrıca sohbetlerde mahallenin başlıca yaşadığı sorunlardan çeteleşme ve kentsel dönüşüm üzerine de sohbet edildi.

Gülsuyu merkez, Son durak, Telsizler bölgelerinde yaygın yazılamalarda yapıldı. Newroz, Kentsel dönüşüm ve Çeteleşme konulu sloganlar duvarlara işlendi. Çeteleşme, uyuşturucu, Kentsel dönüşüm, Alevi sorunu, Newroz ve Kaypakkaya yoldaşın katledilişinin 40. Yılı ile ilgili yoğun ajitasyon çalışması da yapıldı. Kitlenin çalışmaya yoğun ilgisi vardı. Mahalle gençlerinin çalışmaya olan ilgisi dikkat çekiciydi.

Çalışmalar yarın sabah erken saatlerde devam ederek akşam 18. 30’a kadar devam edecek. 18.30’da ise Gülsuyu Son duraktan başlayacak olan kitlesel yürüyüşle Gülsuyu Meydan’da Newroz kutlaması gerçekleşecek.

Fotoğraflar için tıklayınız…

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu