Güncel

Gülsuyu halkı Berkin için eylemde

Bu akşam saat 18.00’de Gülensu Heykel Meydanı’nda toplanan Gülensu ve Gülsuyu halkı “Berkin Elvan ölümsüzdür” pankartı açarak Maltepe’ye doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş boyunca “Her yer Berkin, her yer isyan”, “Hepimiz Berkin’iz, öldürmekle bitmeyiz”, “Katil devlet hesap verecek”, “Katil polis Gülsuyu’ndan defol” sloganları atarak Maltepe Bağdat Caddesi’ne yürüdü. Yürüyüş yol boyunca daha da kitleselleşerek Maltepe Meydanı’nı doldurdu. 

 

“Katil sürüsünden halka biber gazı”

Maltepe AKP ilçe binası önüne gelindiğinde binayı korumak amaçlı orada bulunan katil polise Partizan okurlarının da kitlesel olarak bulunduğu grup taşlarla saldırdı. Ne yapacağını şaşıran katil sürüsü halka biber gazı attı. Yarım saat kadar süren çatışma sonucu katil polis, korumak amaçlı geldiği AKP binasına sığınmak zorunda kaldı.

Daha sonra Maltepe Meydanı’na geri dönen Gülsuyu halkı burada Berkin Elvan başta olmak üzere tüm Gezi şehitleri anısına sloganlar eşliğinde saygı duruşunda bulunarak tekrar Gülsuyu Mahallesi’ne döndü.

12 Mart günü saat 10.00’da Gülensu Heykel Meydanı’nda Gülsuyu halkı olarak toplu bir şekilde Berkin’in cenazesine katılım sağlanması yönünde açıklama yaparak eylem sonlandırdı. (Gülsuyu Partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu