Güncel

Gülsuyu’nda 18 Mayıs Çalışmaları

Gülsuyu Mahallesi Partizan okurları olarak katledilişinin 41. Yılında komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı  anma etkinlikleri için afişleme çalışmaları yaptık.

18 Mayıs 1973 ‘te  Amed zindanlarında faşist Kemalist diktatörlüğe karşı ser verip sır vermeden, bedeni parça parça katledilerek düşüncelerinin yok edileceğine inanan düşmana ölümsüzlüğüyle cevap olmuştur İbrahim yoldaş.  İbrahim yoldaşımızın 90 gün boyunca işkencedeki  tavrı biz ardıllarının damarlarına akan kızıl kandır.  İbrahim yoldaş  bugün ardıllarının pratiği ile düşmana korku dosta güven  vermeye devam  etmektedir. 

Bizler Gülsuyu Mahallesi Partizan okurları olarak Gülsuyu Mahallesi Pazar Sokağı bölgesine, İbrahim Kaypakkaya yoldaşın resminin olduğu “ And olsun ki adını, şan olsun ki andını yaşatacağız” şiarlı afişini toplu bir şekilde yaparak komünizm korkusunu düşmana yaşatmaya devam ettik.

Ayrıca mahallemizin güncel ve de yakıcı sorunları olan  kentsel dönüşüm , yozlaşma ve çeteleşmeye karşı Gülsuyu -Gülensu mahallesi ve gençliğini Partizan’da örgütlenmeye çağıran afişlemelerimizi de mahallemizin emekçi gece kondu duvarlarına nakşettik. Çalışmalarımız yaptığımız programlı çalışma ekseninde devam edecektir.

                                                          Gülsuyu Partizan okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu