Güncel

Gülsuyu’nda 3 Fidan Anması

Gülsuyu Mahallesi’nde devletin saldırılarıyla artan yozlaşma, yabancılaşma ve çeteleşmeye karşı, devrimci kültürün  tek alternatif olduğunu kavratmak; devrimci yaşam içerisinde  bedenlerini gözünü kırpmadan halkı için toprağa yatıran devrimci önderlerimizi yeni nesil gençlerimize anlatmak, devrimci önderleri tanımak ve onların bıraktığı bu kızıl sancağı aynı yolda taşımak adına Deniz’lerin katledildiği 6 Mayıs günü bir araya geldik.

Gülsuyu Mahallesi Özgür Gelecek Gazetesi okurları olarak 6 mayıs 1972’de katledilen üç kızıl karanfil Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan,  Hüseyin  İnan’ı  yaptığımız sinevizyon gösterimi  ile andık.

Gülsuyu Mahallesi Nurettin Sözen Parkı içerisinde bulunan Umut Kafe ‘de bu akşam saat 20.00’da mahalle gençliği ile bir araya gelerek  “Delikanlım” belgeselini izledik.  Mahalle gençliğinin ilgiyle izlediği belgeselde Deniz’lerin darağacına nasıl gittiği anlatıldığında duygusal anlar yaşandı.

Sinevizyon gösteriminin sonunda ise yapılan sohbette ise gençliğin, üç kızıl karanfilin hayatından ve mücadelesinden etkilendiği görüldü.

“Çete ve uyuşturucu saldırılarına karşı devrimci kültürü büyütüyoruz”

Yoksul emekçi semtimiz Gülsuyu’nda devletin yoğun çete ve uyuşturucu saldırılarıyla halk gençliği yozlaştırılmaya parça parça teslim alınmaya çalışılırken mahallemizin devrimci kültürü içerisinde gelişen gençlik Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve komünist önder İbrahim Kaypakkaya’ları örnek alarak mahallemizi savunmaya ve onların yolunu izlemeye devam ediyor.

Mahallemizde yaşanan son saldırılarda ortaya çıkan bir gerçek var;  o da uyuşturulmaya başlayan halk gençliği artık politik olarak Sedat Peker, Alaeddin Çakıcı gibi çete liderlerini özenmeye başlanması.

Devrimci önderlerimizi sahipleniyor, katillerinden hesabı sormalıyız”

Denizlerin katili faşist Kemalist diktatörlüğün savunucusu CHP bugün tarihinden aldığı pişkinlik ve yüzsüzlükle darağacında katlettiği Deniz’leri anmaya devam ediyor. Bizler de Gülsuyu Özgür gelecek okurları olarak Deniz Gezmiş’leri ve devrimci önderleri sahiplenerek faşist CHP’yi teşhir etmeye devam edeceğiz. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan kavgamızın üç kızıl karanfili, kurduğumuz kızıl barikatlar arkasında bizlerle savaşmaya devam edecekler ta ki yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek.

 

                                                                                                                                     Gülsuyu Özgür Gelecek Okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu