Güncel

Gülsuyu’nda 3 Fidan Unutulmadı!

Paris’te 9 Ocak 2013 tarihinde katledililen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’i katledilişlerinin yıldönümünde Maltepe’de yaptığımız yürüyüş ve basın açıklamasıyla andık.

Maltepe/Beşçeşmeler Meydan’ında başlayan yürüyüş’e Partizan, HDP, BDP, EMEP, SDP, Gülensu Gülsuyu Güzelleştirme Derneği’nin de aralarında bulunduğu devrimci demokrat kurumlar katıldı.

Yürüyüş boyunca “Paris şehitleri ölümsüzdür”,  ”Şehîd Namirin”, “Sakine Cansız, Fidan Doğan, Leyla Şaylemez ölümsüzdür”, “Dîsa dîsa serhildan Azadiye Kurdîstan”, “Kürdistan Faşizme Mezar Olacak”, “Devrim Şehitleri Ölümsüzdür” sloganları atıldı.

Belediye Meydanı’nda katledilen üç kızıl karanfil ve tüm devrim ve demokrasi şehitleri anısına yapılan saygı duruşunun ardından yapılan basın açıklamasında “9 Ocak 2013’te Fransa Paris’te katledilen üç Kürt devrimci kadının katledilmesinin arka perdesindeki gizli karanlık güçler açığa çıkartılmalıdır. Bu katliam, öncesindeki katliamlar ve sonrasındaki katliamlarla Kürt özgürlük mücadelesi bastırılmak, önü kapatılmak isteniyordu fakat başaramadılar,başaramayacaklar. Kürdistan mücadelesinde Rojava devriminde katledilen kadınlarımız çocuklarımız gerillalarımızın mutlak hesabı sorulacaktır”  denildi.

Basın açıklamasının ardından 9 Ocak Perşembe günü Galatasaray Lisesi önünde yapılacak yürüyüş ve basın açıklamasına çağrı yapılarak eylem sonlandırıldı.

Gülsuyu’ndan Özgür Gelecek okurları  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu