GüncelManşet

(foto galeri)Gülsuyu’nda 8 Mart çalışmaları devam ediyor!

 

Kartal/Gülsuyu: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününün yaklaşması ile birlikte bizlerde Gülsuyu YDK olarak çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Biz Gülsuyu YDK olarak bugün ilk olarak “Tacizsiz, şiddetsiz, yaşam alanları istiyoruz” yazılı pankartımızı Gülsuyu Mahallesi’nin Sondurak bölgesine astık. Astığımız pankart kadınlar tarafından ilgi karşılandı.

Pankartın ardından çalışmamız afiş ile devam etti. Afişlerimizi Son durak, Okul durağı ve Heykel bölgesine yaygın bir şekilde yaptık.

Afişleme sırasında bildiri dağıtımı yaparak kadınlarla birebir sohbet ettik. Kadınlarla yaptığımız sohbette şiddetten, tacizden ve tecavüzden arınmış yaşam alanları yaratmak için birlikte mücadele etmek noktasında vurgular yaparak, Gülsuyu Mahallesi’nde yaşayan kadınlarımızı 9 Mart günü Kadıköy’e davet ettik.

Bizler Gülsuyu Mahallesi YDK olarak 8 Mart öncesi ve sonrası; şiddetten, tacizden ve tecavüzden arınmış yaşam alanları yaratmak için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizler kadınlar olarak kirlilikten (şiddetten, tacizden, tecavüzden) arınmış yaşam alanları için Özgür bir geleceğe randevu verdik.

                

Gülsuyu YDK

[widgetkit id=503]

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu