GüncelManşet

(Foto) Gülsuyu’nda 8 Mart çalışması devam ediyor

9 Mart Pazar günü, saat 12.00’de Kadıköy’de gerçekleşecek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mitinginin yaklaşması ile bizler Gülsuyu Yeni Demokrat Kadın olarak çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız.

Öncelikle kendi içimizde bir toplantı yaparak 8 Mart sürecinde evleri gezecek bir komisyon oluşturmuştuk. Bu kararın ardından dün (24 Şubat) ilk çalışmalarımızın startını verdik. İlk olarak ev ziyaretleri gerçekleştirdik.

 

“Yerel seçimler gündemimiz”

Bu ev ziyaretinde 8 Mart sürecinde neler yapabiliriz üzerinden tartışmalar yürüttük. Bu tartışmaların yanı sıra yerel seçimlerde biz kadınlar olarak neler yapabiliriz sorusuyla birlikte yapabileceklerimizi konuştuk.

Son olarak 8 Mart Cumartesi günü bir etkinlik yapma kararı aldık. Bu etkinlikte kadınlar olarak bir araya gelip hem 8 Mart sürecini hem de yerel seçimleri tartışma kararı aldık.

Ev ziyaretlerinin ardından mahallenin birçok yerine “Şiddetten, tacizden tecavüzden ayrımcılıktan arınmış; Yaşam alanları, okullar, sokaklar, kentler istiyoruz yazılı afişimizi yaptık. Afişlerimizi yaparken ayrıca yoldan geçen kadınlarla sohbet ederek 9 Mart’ta mitinge çağrı yaptık.

 

Gülsuyu duvarlarına YDK yazılamaları nakşedildi!

Afiş çalışmalarının ardından yine mahallenin merkezi yerlerine “Tacize şiddete son”, “8 Martta alanlara yazılı” YDK imzalı yazılamalar yapılmasının yanı sıra birçok yere de YDK imzası yazılamaları yapıldı.

Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kitle tarafından olumlu karşılandı. Yapılan çalımlar esnasında gördüğümüz kadınları 9 Mart günü yapacağımız yürüyüşe davet ettik.

Bizler Gülsuyu Mahallesi YDK olarak 8 Mart sürecinin yaklaşması ile çalışmalarımız hız vererek devam edeceğiz. Bizler Gülsuyu YDK olarak 9 Mart Kadıköy’e randevu kestik.

Bizler gibi şiddetten, tacizden tecavüzden, ayrımcılıktan arınmış; yaşam alanları, okullar, sokaklar, kentler isteyenleri 9 Mart günü Kadıköy’e çağırıyoruz

 

Gülsuyu Yeni Demokrat Kadın

 

[widgetkit id=487]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu