GüncelManşet

Gülsuyu’nda Berkin Elvan anması

Gülsuyu Mahallesi Partizan okurları olarak Gezi İsyanı sırasında polisin hedef gözeterek başından biber gazı fişeği ile vurarak katledilen Berkin Elvan’ın ölümünün 40. gününde yaptığımız yürüyüşle onu unutturmayacağımızı halkımıza duyurduk.

Gülsuyu Mahallesi Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu’nun önünde toplanan Partizanlar  “Hepimiz Berkin’iz, Öldürmekle Bitmeyiz” sloganıyla yürüyüşe başladı.

Yol boyunca  “Katil devlet, hesap verecek”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak”, “Katil polis, Gülsuyu’ndan defol” sloganları atıldı. Halkımızın da balkon ve pencerelerden alkışlayarak ve yürüyüşümüze katılarak destek verdi. 

Berkin’in kendilerine bıraktığı mücadeleyi yaşatmak için bir araya gelen genç Partizanlar,  ayrıca “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” sloganını da attı.

 

Berkin için kırk lokması

Daha sonra sloganlarla kırk lokmasının yapıldığı yere gelen Partizan kitlesi burada halk tarafından alkışlarla karşılandı.

Annelerimizin Berkin için yaptığı lokmalar dağıtılmadan önce, mahalle halkından bir arkadaş konuşma yaparak bugünün bizler için ne ifade ettiğine ve önemine değindi. Ardından bir Alevi dedesi yaptığı konuşmada sırasında saygı duruşunda bulunuldu. Mahalle halkının yoğun bir katılım sağladığı anmada lokma dağıtıldı.

 

(Gülsuyu’ndan doğal muhabir)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu